ריאה ירוקה

צמחים מביאים עמם אנרגיה חדשה, חמצן, ירוק ודינמיות. בשל היותם לא סתם "חומר טבעי" אלא

הטבע עצמו, הם מחממים כל חלל. אין להם זוויות ישרות או משטחים חלקים, הם בעלי קימורים

עשירים והם מוספים רוך ותנועה ולמעשה משלימים את החסר בין החפצים הדוממים בבית.

ישנם סוגים שונים של צמחים הזקוקים להתייחסות וטיפול שונים. אנו מייעדות את בחירת הצמחים לשכחנים מבנינו ולאלו שלא ניחנו ביכולות גינון מפותחות אך בכל זאת מעוניינים בריאה ירוקה בביתם. כל הצמחים המצוינים לא זקוקים להרבה מים ולא צריכים הרבה אור, אבל כן מכניסים איתם לבית הרבה אהבה וירוק בעיניים.

צמחים או עצים?

אין כמו עץ/ צמח גדול להפיח רוח חיים ומגע ביתי בכל חדר. גם בחללים המשרים אווירה קרה יותר, יקבלו מראה חמים יותר כשהטבע יתפוס בו מקום בולט. עציצים גדולים מכניסים עניין בעצם היותם אלמנטים גבוהים, כאשר רוב הריהוט נמוך.

פיקוס כינורי

צמח שגובהו נישא לכמה מטרים, עליו גדולים בעלי גידים בולטים ומראהו נקי וחד משמעי בגוון ירוק כהה ניתן לשלוט בצמיחתו די בקלות, על ידי גיזום של עלים מיותרים והגבלת גודל השורשים. בחוץ הוא גדל פרא ויכול להגיע עד לגובה עשרה מטרים.

פיקוס כינורי, צמחי בית, ריאה ירוקה

פיקוס כינורי | סימפל סטודיו

מונסטרה נאה

צמח מטפס רב שנתי, ירוק עד, בעל עלים גדולים מאוד דמויי לב, מנוקבים ושסועים ככל שהצמח מתבגר. צמח מרהיב ביופיו, שבהחלט תפס את מקומו בהרבה בתים ולא סתם. הוא בולט, פוטוגני וקל לגידול. בהגדרתו הוא זריקת רעננות שכל חלל צריך. אם יש לכם מקום ואור אל תוותרו עליו!

צריך למקמו בקרבה של פתחים עם אור אך רצוי ללא שמש ישירה. זקוק למים בהתאם לחשיפה שלו לשמש, וככל שיהיה חשוף יותר לשמש תאלצו להשקות אותו יותר.

טיפ: להשפריץ עליו מידי פעם מים כדי שיראה במיטבו.

את צמחים אלו שמים בעציצים גדולים, כאלו שיתנו להם את הכבוד המגיע להם. ניתן לשלב עציצי בטון או כאלו בגוונים ניטרלים אך עם טקסטורה מעניינת.

רצוי לשלב עם צמחים בקנה מידה קטן יותר עם צפיפות וגבהים על מנת ליצור פלטה ירוקה ומעניינת בבית.

מונסטרה, צמח בית טרופי

 Cleo + Louis - Pot Boutique | מונסטרה נאה

סנסיווריה

צמח נפלא וחזק במיוחד. יכול לשרוד עם מעט אור אבל אין שום בעיה עם שמש ישירה.

היא זקוקה להשקיה רק כאשר האדמה יבשה, דבר שבהחלט יכול לקחת זמן.

בונוס: הוא קולט חמצן פחמן דו חמצני ומשחרר חמצן במהלך הלילה (בניגוד לרוב הצמחים,

אשר עושים זאת במהלך היום). אתם מוזמנים להכניס אחד לחדר השינה כדי לקבל משב של אוויר נקי. צמח זה הוא בחירה מצויינת למי שידוע ביכולות הפחותות בגידול צמחים ורוצה לתת לעצמו עוד צ'אנס.

סנסיוורה, צמח בית קל לגידול

 crocus.co.uk | סנסיווריה

בדומה לאופיו החזק של צמח הסנסיווריה, אנו ממליצות לשלב צמחים ממשפחת הסוקולנטים. הם ניחנים בצורות מעניינות ובמרקמים מיוחדים. הם אינם דורשים טיפול מיוחד, מרבית הסוקולנטים יסתפקו בהשקיה מועטה של פעם בשבוע

 צמח העכביש 

צמח עם עלים הנשפכים ממרכזו ומדמה רגלי עכביש. מראהו מפוספס בגווני ירוק ולבן עם פרחים לבנים, ייחודי ושונה, מאוד פופולרי וקל לגידול. הוא אינו זקוק להרבה מים ומעט אור.

בונוס: נכנס לרשימה של NASA כבעל יכולת טיהור. יעיל בלחימה במזהמים, לרבות בנזן, פורמלדהיד, פחמן דו חמצני וקסילן.

צמח עכביש, צמחי בית

 crocus.co.uk | צמח העכביש

עציצים על הרצפה זה נפלא, אך לעיתים יש אילוצים כמו בעלי חיים וילדים קטנים שבלית ברירה אנו נאלצים לחפש מקומות גבוהים לתליית צמחיה. צמחים נשפכים היא הברירה הטבעית אך לא פחות יפה וססגונית. ניתן למקם על מדף במטבח, על השיש או בסלון או אפילו על מתלה ייעודי.

צמח הפוטוס 

צמח רב שנתי שמתאים לגידול היכן שתרצו, אזורים חשוכים ומוארים כאחד. הפוטוס צמח עמיד במיוחד, בעל עלים ירוקים ומגוונים, נשפך ומרשים במיוחד. לא זקוק להרבה תשומת לב על מנת לשגשג

בונוס: צמח רב עוצמה בהתמודדות עם פורמלדהיד, במילים פשוטות- מטהר את האוויר.

צמח הפוטוס, צמחי בית, צמח נשפך

 Lightandladder.com | צמח הפוטוס