top of page

עיצוב דירת קבלן בפחות מ-50,000 ש"ח

המטבח קיבל שדרוג שכולל תוספת ארונות עליונים ומשטח שיש חדש, כל חדרי הבית הולבשו מא' ועד ת' ואפילו חדרי הרחצה קיבלו טיפול הולם.

 

בואו לגלות איך עיצבנו דירת קבלן 87 מ"ר בפחות מ50,000 ₪

בניית פרוגרמה וקונספט עיצובי

עיצוב נקי ופרקטי עם הרגשה של בית. זו הייתה הדרישה. בתהליך עיצוב הבית אנחנו תמיד מתחילות בבניית פרוגרמה. תחילה אנו רוצות לדעת מהן הדרישות והצרכים של בני הבית ובהתאם אנו בונות את התשתית העיצובית. הלקוחות מקבלים 'לוח השראה'- דרכו ניתן להעביר את הרעיון העיצובי ובעצם הוא נותן תקדים ועוזר לנו לדייק את העיצוב.

לוח ההשראה בדירה זו כלל שימוש בחומרים טבעיים, טקסטורות עדינות, פלטת צבעים מונוכרומטית בדגש על מעטפת בהירה ושימוש בצבע השחור עם נגיעה של צבעים חמים.

סדר עדיפויות כחלק מניהול תקציבי

כבר בעת בניית הפרוגרמה והקונספט העיצובי ידענו כי התקציב מוגבל עד 50,000 ₪. בהתאם לכך הגדרנו את סדר העדיפויות מבחינת התכנון והעיצוב- כמה תקציב יוקצה לכל חלל, מה יכנס בתקציב, מה הכרחי ומה פחות. כאשר התקציב מוגבל, חשוב לתעדף דברים לפי רמת חשיבותם ובהתאם לצרכי בני הבית, כך שהתוצאה שתתקבל תהיה שלמה והרמונית. את הדירה הזו ליווינו עוד לפני קבלת המפתח. התווינו את הבסיס משלב הבחירות הראשוניות- אלו שמקצה הקבלן כגון ריצוף, חיפויים, הוספה והזזה של נקודות חשמל וכו'. לדעתנו, לא חייבים לוותר על הסטנדרט הקבלני, במיוחד כשהתקציב מוגבל. שלב זה הוא שלב קריטי- בחירות מקצועיות בדגש על שמירה על ניטרליות וחשיבה קדימה מבחינת עיצוב על זמני ישרתו את בני הבית, יאפשרו לעמוד בתקציב ולא פחות חשוב, לא יעיבו על העיצוב, אלא יתנו תשתית טובה לעיצוב מנצח.

בואו נתעכב רגע על סדר העדיפויות בדירה זו. מרבית התקציב הושקע בחללים הציבוריים הכוללים את חלל הכניסה, הסלון, פינת האוכל והמטבח, שהם גם החללים הגלויים לעין.

כמובן שלא זנחנו את חדר השינה הראשי ואת חדר הילדים. לחדרי השינה בחרנו ארונות בגדים לפי מידה, ריהוט תאורה ואבזור. שדרגנו והתאמנו גם את חדרי הרחצה לדרישת בני הבית.

בחירת חומרי גמר מהסטנדרט הקבלני. לא מה שחשבתם

כמו שכבר אמרנו, כשיש תשתית עיצובית ניטרלית טובה, קל יותר להתוות את הקונספט העיצובי כראות עינינו. לכל הדירה בחרנו ריצוף דמוי בטון בהיר נטול טקסטורות מיותרות בגמר מט וזאת על מנת ליצור מראה אחיד, רציף ופתוח. גם לחדרי הרחצה הלכנו בחירה ניטרלית. כיוון שאין אור טבעי, בחרנו ריצוף בגוון אפור כהה יותר וחיפויים מלבניים בגוון לבן ש'מאריכים' ומבהירים את החלל.

המטבח

מטבח הוא חלק גדול בתקציב העיצוב, בין אם בחרתם מטבח בחברת מטבחים או אם אצל נגר. אופציה נוספת שקיימת וזאת שבחרנו, היא לקחת את המטבח הסטנדרטי אותו מציע הקבלן ולשדרג אותו. האופציה הזו אינה מאפשרת גמישות מלאה והתאמה אישית מלאה בשונה מהחלפת מטבח קומפלט, אך בהחלט נותנת אפשרות לקבל מטבח מעוצב ועדיין לעמוד בתקציב.

שדרגנו את המטבח הקבלני עם ארונות תחתונים בלבד כאשר החלוקה הפנימית נשארה עומדת בעינה. החזיתות הוחלפו לחזיתות מצופות פורמייקה בגוון לבן חמים. בחרנו לארונות ידיות רוכבות בעיצוב מינימליסטי בצבע שחור. הוספנו ארונות עליונים ללא ידיות על מנת לקבל מראה נקי ומאוורר וכמובן לייצר עוד מקומות אחסון (כי מי לא צריך עוד אחסון?).

סימפל סטודיו עיצוב מטבח פינת אוכל.jpg

מכשירי החשמל בגוון שחור ונירוסטה משתלבים עם הגוונים הניטרליים בבית| סימפל סטודיו

מתחת לארונות העליונים בחרנו במדף מינימליסטי מאלומיניום בגוון לבן שישתלב באופן טבעי, מעניק עוד מקום לאחסון ונוי ומאוורר את החלוקה בין הארונות התחתונים והעליונים.

החלפנו את השיש הקבלני וחיפוי הקיר במשטח שיש אבן קיסר בגוון אפור בהיר עם טקסטורת נימים שחורים ולבנים עדינה במיוחד. משטח השיש עולה כחיפוי קיר ומעניק מראה נקי והמשכי ולא פחות חשוב, פרקטי. את הכיור החלפנו ובחרנו ברז שחור שמתכתב עם הידיות השחורות התחתונות. הסוקל הקיים הוחלף לסוקל בגוון זהה לפורמייקה הנבחרת.

מטבח לבן

הברז השחור מתכתב עם הידיות הרוכבות | סימפל סטודיו

מדף מתכת לבן למטבח

מדף מתכת לבן מינימליסטי לאחסון ונוי | סימפל סטודיו

שדרוג חזיתות מטבח והוספת ארונות עליונים: 8,700 ₪

ידיות: 310 ₪

ברז: 500 ₪

מדף: 245 ₪

שיש: 7,000 ₪

גוף תאורה: 400 ₪

שאר הבחירות העיצוביות

פינת האוכל

לפינת האוכל שהיא כמעט חלק אינטגרלי במטבח,  בחרנו שולחן אוכל בגוון שחור קומפלט. גם כיסאות האוכל שחורים אך הריהוט שומר על קווים נקיים ומינימליסטים שמקלילים את הגוון השחור הטוטאלי.

מעל פינת האוכל גוף תאורה ועגול בעיצוב אישי, עם נגיעה של עץ ונורה דומיננטית שגונבת את ההצגה.

סימפל סטודיו, מטבח ופינת אוכל.jpg

פינת אוכל במראה קליל בגוון שחור קומפלט | סימפל סטודיו

שולחן אוכל: 695 ₪

כיסאות: 1200 ₪

גוף תאורה: 650 ₪

הסלון

חלל הסלון פתוח וממשיך את אזור המטבח ופינת האוכל. בעזרת הספה והשטיח הגדרנו את חלוקת האזורים אך שמרנו על פתיחות וזרימה בחלל הציבורי. הספה בהתאמה אישית, בעלת קווים נקיים וישרים. הבד שבחרנו עם טקסטורה עדינה ואחידה בגוון אפור כהה. רגלי הברזל הדקיקות בצבע שחור גורמות לתחושה מעט "מרחפת". הטוויסט- ידית חד צדדית שמדגישה את ההפרדה בין פינת האוכל לאזור הסלון ומהצד השני מעניקה מראה פתוח והמשכי כלפי הוויטרינה והמרפסת.

בהעמדת ריהוט סלון, אנו שמות דגש על מערך ישיבה נוח לשיחה ואירוח ובהתאם לדרישה, גם לצפייה בטלוויזיה. חלל הסלון דרש עוד מקום ישיבה. הוספנו כורסא קלילת מראה ומשקל, אותה קל להזיז בהתאם לצורך ממקום אחד לאחר. הכורסא עשויה עץ טיק בגוון טבעי עם רצועות עור חומות במראה בוהמי- מודרני חמים וייחודי.

שולחן הסלון גם הוא בהתאמה אישית, עשוי פלטת עץ בגמר פורניר צבוע שחור ורגלי ברזל ישרות ודקיקות.

עיצוב סלון

ספה עם ידית חד צדדית | סימפל סטודיו

הום סטיילינג

שולחן שהוא תכשיט | סימפל סטודיו

בעזרת טקסטיל ניתן להגיע למראה מתוחכם בעל רבדים וטקסטורות בד שונות. בחרנו שטיח עשוי צמר במראה מחוספס בגווני כחול-אפור-שחור ונגיעות של לבן שמשלבות את בסיס פלטת הצבעים של הדירה.

תרנו אחרי המראה המחוספס של השטיח וכך גם רצינו להמשיך עם בד הווילונות. היה חשוב לנו המראה הנשפך והטבעי. הבד הנבחר חצי סינטטי, מזכיר את בד הפשתן בגוון לבן. טקסטורה טבעית של שתי וערב עם תפירה עליונה צפופה שמעניקה לבד הווילון נפילה פחות מוקפדת ויותר טבעית.

קיר המדיה נשאר ניטרלי עם טלוויזיה תלויה מעל שני מדפי אלומיניום שחורים במראה מינימליסטי לפי מידה בצבע שחור.

אומנות, מה לא נאמר עליה? מצבעוניות משוגעת ועד הקו המינימליסטי, היא אינדיווידואלית, בועטת ותמיד מוסיפה פן אישי שלכם. לחלל המרכזי שכולל את פינת האוכל, הסלון והמסדרון בחרנו תמונות שממשיכות את הקו העיצובי של הדירה, שומרות על פלטת הצבעים הניטרלית אך חמימה. תמונות הסלון מוסגרו במסגרות עץ אלון איטלקי. המסדרון שומר על טהרת הלבן הנקי עם אומנות אבסטרקטית ייחודית.

ספה: 6,000 ₪

כורסא: 2,000 ₪

שולחן סלון: 2,000 ₪

שטיח: 2,900 ₪

וילון: 2000 ₪

מדפים: 1,470 ₪

אומנות: 1000 ₪

גוף תאורה: 300 ₪

אבזור וטקסטיל: 800 ₪

הכניסה לבית

כחלק מהפרוגרמה אנחנו תמיד מבקשות לדעת מה סדר היום של בני הבית. מרגע הקימה, חזרה הביתה ועד שהולכים לישון. כיאה לזוג מתוקתק ששם את הדגש על הפרקטיות בלי להתפשר על נראות, הם ציינו בפנינו כי חשוב להם שיהיה מקום קטן לתליה ואפשרות להציץ על עצמם רגע לפני היציאה מהבית. בהתאם, בכניסה לבית הגדרנו פינת התארגנות מינימליסטית. מיקמנו מראה אובלית מוארכת עם מסגרת אלומיניום שחורה דקה, לצד מתלים שתלויים בקומפוזיציה מעניינת. 

דירת קבלן מעוצבת

מבואת כניסה מינימליסטית ופרקטית. מה צריך יותר מזה?| סימפל סטודיו

מראה: 500 ₪

מתלים: 237 ₪

חדר השינה מאסטר הורים

בהמשך לקונספט העיצובי, ששם דגש על צבעוניות מונוכרומטית אך חמימה, בחדר השינה נצבע הקיר המוארך בצבע חמים ושקט ובגוון בז'- אפרפר. לאורך הקיר תלוי צילום מונוכרומטי מקורי באווירת ים במיקום א-סימטרי לצד המיטה.

המיטה עם גב מרופד בגוון אפור ניטרלי, במראה מינימליסטי מוקפד. אנחנו אוהבות א-סימטריות ושילובי חומרים. לכן, לשני צדי המיטה בחרנו בשידת אלומיניום צפה ושולחן עץ שמשמשים כשידות צד.

ארון הבגדים הותאם לפי מידה. ארון במראה ניטרלי בגמר פורמייקה לבנה, הוספנו ידיות שחורות, מוארכות ודומיננטיות שנותנות את הדגש העיצובי ושוברות את המראה הלבן הפשוט.  

,סימפל סטודיו עיצוב חדר שינה.jpg

הקיר המוארך נצבע בצבע חמים ושקט בגוון בז'- אפרפר | סימפל סטודיו

סימפל סטודיו שידת צד.jpg

שידת צד עשויה אלומיניום בעיצוב מינימליסטי | סימפל סטודיו

בעלי הבית לעיתים עובדים מהבית ולכן הדרישה הייתה להוסיף פינת עבודה קטנה. חדר השינה עם הקיר המוארך אפשר למקם פינת עבודה תוך שמירה על מעבר נוח בין ארון הבגדים לשני צדי המיטה.

סימפל סטודיו, נגרות אישית.jpg

פינת עבודה קטנה ומעוצבת | סימפל סטודיו

ארון בגדים: 4,000 ₪

ידיות: 410 ₪

מיטה: 1,100 ₪

שידת צד: 365 ₪

שולחן עבודה: 395 ₪

וילון: 125 ₪

חדר ילדים

חדר הילדים נצבע בגוון ירוק-אפרפר באופן שמגביה את החלל. גם כאן נבחר ארון במראה ניטרלי עם ידיות מעוצבות. שאר הריהוט מעץ בהיר וחמים ששומר על המראה הנורדי, הנקי והמדויק.

עיצוב חדר ילדים נורדי סימפל סטודיו.jpg

חדר ילדים בסגנון נורדי חמים | סימפל סטודיו

חדר ילדים נורדי סימפל סטודיו.jpg

עיצוב השומר על חומריות חמה ומזמינה | סימפל סטודיו

מיטת תינוק ושידת החתלה: 440 ₪

ארון בגדים: 2000 ₪

ידיות: 375 ₪

תמונות: 70 ₪

וילון: 75 ₪

חדר רחצה

חדר הרחצה אמנם לא שופץ אך כמו שציינו בהתחלה, בזכות הבחירות שביצענו לפני קבלת המפתח, היה קל יותר לשדרג את החדר. בחרנו ברזים מעוצבים מניקל, הוספנו אמבטיון לפי מידה ואבזור שכולל תאורה, מראה ואביזרים משלימים עם נגיעות בצבע שחור. המצב הנתון הוא שחדר הרחצה קטן וחסר מקום אחסון. לכן הוספנו עגלה ניידת על גלגלים במראה תעשייתי ומעוצב. פתרון קל ליישום לתוספת אחסון ונוי.

שדרוג חדר רחצה סימפל סטודיו.jpg

 | עגלה ניידת לאחסון ונוי. פתרון נפלא לחללים קטנים
סימפל סטודיו

מראה: 250 ₪

גוף תאורה: 195 ₪

אמבטיון: 1,090 ₪

ברזים: 950 ₪

עגלה: 95 ₪

 

טיפ מאתנו

אנחנו מכירות מקרים רבים בהם חלק מבחירות העיצוביות נדחות לשלב הסופי, אם בכלל.

ולמה? כי קיימת התפיסה שזה לא מספיק חשוב, לא מספיק נחוץ, לא הכי דחוף. ואז מגיע הרגע שאומרים לנו: אבל משהו חסר לי.. משהו שם לא גמור, אנחנו לא בטוחים מה אבל..

יכולות להיות מגוון סיבות מה חסר ואיפה צריך לדייק ולהוסיף או שמא להחסיר. אבל, בשני המקרים הבאים היינו ממליצות מראש לא לוותר, גם כאשר ישנו תקציב מוגבל.

הראשון: תאורה

כמה שהיא חשובה ולעיתים לא מספיק מוערכת. היום כבר יש יותר מודעות, אך עדיין יש כאלו שחוטאים במחשבה כי היא לא מספיק חשובה כמו דברים אחרים.

תאורה היא חלק בלתי נפרד מעיצוב ותכנון בית. היא עוזרת להגדיר אזורים, אווירה. היא פרקטית, היא תוספת מעוצבת ובלעדיה גם עיצוב משובח ביותר יכול לקבל תפנית עגומה.

ניתן למצוא תאורה מעוצבת ופרקטית בטווח רחב של מחירים, בסגנון מודרני, נורדי, כפרי ועוד. חשוב להתאים את התאורה לחלל הרלוונטי מבחינה פרקטית לרבות גוון התאורה והן בעיצוב הגוף עצמו, כך שתשמש אתכם באופן אידיאלי ותשרת את העיצוב הכללי.

השני: צמחייה

צמחים מכניסים חיות הביתה. מכניסים את החוץ פנימה. ירוק חי ובועט. גם לאלו שלא ניחנו ביכולות גידול מפותחות, יש מגוון רחב של צמחים עמידים שלא דורשים תחזוקה שוטפת ואינטנסיבית. אך התוספת שלהם בבית לא ניתנת לערעור.

תכבדו כל צמח בעציץ, אל תתפתו להשאיר בעציץ שמגיע מהמשתלה. כשבוחרים עציץ, שמרו על קו אחיד בנראות ושלבו בגוונים שמתאימים לסכמת הצבעים בבית. שלבו גדלים שונים כך שתקבלו מראה אקלקטי וירוק במיוחד.

מטבח: נגריית שירן עיצובים

שיש: טיב השיש

תאורה: קרן אור, מחסני תאורה

ספה ושולחן סלון: בדוסה

שטיח: שטיחי כרמל

כיסאות: פיקאפ יונייטד סיטס

מדפים, שידת צד, מתלים, ואזות: SIMPLE STUDIO

וילונות: סמדר חי גל 

כורסא: פנטהאוז בייסיק 

מראה: עד עיצובים

שולחן אוכל, שולחן עבודה, מיטת תינוק, שידת החתלה, אבזור משלים למקלחת: איקאה

אומנות: shutterstock, צילום מקורי

מסגרות אומנות: ארט סטייל

ארונות: אייס

צמחייה: משתלת סלונר 

אבזור: SIMPLE STUDIO, איקאה

ידיות: דומיסיל, ה. חבושה

ברזים, אמבטיון: סטודיו קרמיקה

bottom of page