top of page

סוגיות בתכנון מטבח

מטבח הוא לב הבית, המקום שבו כל בני המשפחה נפגשים ולכן בחירת מטבח הוא לא עניין של מה בכך, חשוב להשקיע זמן וידע כדי שתדעו שבחרתם את המטבח הנכון ביותר עבורכם. בנוסף מאחר ומטבח לא מחליפים בתדירות גבוהה והוא אמור לשמש לנו למספר רב של שנים, חשוב מאוד לעשות בחירות שישרתו את הצרכים שלכם, שיתאימו לסגנון הבית ולא להתפתות לטרנדים חולפים.

סוגיות בתכנון מטבח שכדאי לדעת:

האם לתכנן מטבח אצל נגר או אצל חברת מטבחים- נתחיל ונאמר שאין נכון או לא נכון, לכל אחד יש יתרונות וחסרונות אבל חשוב להשוות ולבדוק מה מתאים עבורכם. לחברת מטבחים יהיה אולם תצוגה בו תוכלו לראות מגוון רחב של סגנונות עיצוב, שילובי חומרים במטבח, אופציות שונות לתכנון המטבח ובעצם לראות 'תוצאה סופית', לעומת זאת אצל נגר לרוב תוכלו לראות שילובי חומרים בקנה מידה קטן יותר בשונה מאולם תצוגה ותצטרכו 'לדמיין' את התוצאה הסופית. עם זאת נגר יתאים את המטבח בדיוק למידות החלל שלכם ואילו חברת מטבחים לרוב עובדת עם מודולים במידות קבועות. 

טיב החומר- חומרי הגלם העיקריים של גוף הארון הם סנדוויץ', MDF וסיבית. סנדוויץ' וMDF הרבה יותר איכותיים ועמידים מסיבית ולכן גם ישפיעו על מחיר המטבח. כשאתם ניגשים לתכנון ובחירת המטבח שלכם, בין אם אצל חברת מטבחים ובין אם אצל נגר, חשוב שתבדקו את טיב ואיכות החומר וממה מורכב המטבח שלכם.

אחסון במטבח- חשוב שהאחסון במטבח יהיה תואם את הצרכים שלכם. אנו מציעות שתשאלו את עצמכם איזה סוג של אנשים אתם במטבח- אתם מבשלים הרבה וצריכים המון כלי בישול? קונים מצרכים בכמויות גדולות? אתם אוהבים שיש מגוון כלי הגשה יפים לאירוח? בהתאם, יקבע האסון שלכם במטבח. בין אם זה ארונות מזווה, יותר מגירות, מדפים פתוחים או ארונות ויטרינה. 

אי במטבח- במידה והחלטתם לשלב אי במטבח, שני דברים שכדאי שתגיעו מוכנים איתם לשלב התכנון: וודאו כי אכן יש מקום מבחינת מידות חלל המטבח, חשוב להשאיר מטר לפחות בין המטבח לאי על מנת לאפשר מעבר ופתיחה של ארונות ומגירות. בנוסף, לאי יכולות מספר פונקציות החל מישיבה, אחסון, בישול והכל ביחד אז כדאי שתדעו למה אתם מייעדים אותו כך תייעלו את תהליך תכנון האי והשילוב שלו במטבח ובחלל בצורה נכונה.

ככל שתגיעו יותר מוכנים וממוקדים לשלב תכנון המטבח כך הוא יהיה מותאם יותר עבור הצרכים והסגנון שלכם.

סימפל סטודיו, תכנון מטבח

תכנון נכון במטבח יתאים בדיוק לצרכים ולסגנון העיצובי של הבית | סימפל סטודיו

 

חזיתות- סוגי החזיתות העיקריים במטבח הם פורמייקה, פורניר וMDF צבוע בתנור. יש מגוון רחב של דוגמאות ועיצובים אז כשאתם בוחרים חזית מטבח, מעבר להתאמת החזית לסגנון העיצובי של הבית ולטעם האישי, כדאי לקחת בחשבון תחזוקה נדרשת, נוחות של ניקוי, עמידות החומר ותקציב.

משטחי העבודה העיקריים במטבח הם שיש, קוריאן ובוצ'ר. שיש עשוי אבן טבעית (קוורץ או גרניט) והינו חומר איכותי ופרקטי בעל חוזק ועמידות גבוהים, נוחות ניקוי ומגוון רחב של דוגמאות ועיצובים כך שיכול להתאים לכל סגנון. אנחנו לרוב אוהבות להשתמש בשיש.

קוריאן גם הוא חומר איכותי ופרקטי בעל עמידות גבוה וקל לניקוי, ההבדל משיש הוא שקוריאן הינו חומר סינטטי ולכן היתרון הוא שכשיוצקים אותו למשטח תתקבל יציקה אחת ללא חיבורים. כמובן שהקוריאן גם הוא בעל גוונים ועיצובים רבים. אחרון הוא הבוצ'ר, מתאים לסגנון כפרי, פחות פרקטי ונוח לניקוי ותחזוקה בשל היותו מעץ אך ללא ספק מכניס חמימות. בבחירת משטח עבודה עניין התקציב חשוב מאוד כי יש הבדל גדול בין הסוגים.

חיפוי קיר נעשה הרבה פעמים בהתאם למשטח העבודה, אנחנו מאוד אוהבות חיפוי קיר שיש שיוצר המשכיות ומראה נקי ולא פחות, פרקטי וקל לניקוי. חיפוי קרמיקה גם הוא אופציה נהדרת, מגיע במגוון דוגמאות ושילובים ויכול להתאים לכל סגנון ועיצוב. ההבדל העיקרי ביניהם מעבר למראה הוא המחיר, לרוב שיש יקר יותר ולכן בחירות עיצוביות במטבח הן חלק מניהול תקציבי.

אבזור המטבח- אנחנו אוהבות לשלב אבזור במטבח למוצרים שהם בשימוש יומיומי כך שנוח 'לשלוף' אותם, כמו קפה/ סוכר/ תבלינים/ ממרחים/ כלים ועוד. יש סוגים שונים של אבזור, החל ממדפים, עגלות אחסון, מוט עם ווים לתלייה וכל אבזור פרקטי שישמש לאחסון, ארגון וייראה אסתטי ומעוצב.

הכי חשוב שכל בחירה שתעשו תהיה פרקטית, שימושית ומתאימה לסגנון העיצובי של הבית.

סימפל סטודיו, אבזור מטבח

אחסון ואבזור מטבח | סימפל סטודיו

bottom of page