חידוש רהיט ישן

כמה פעמים יצא לכם לחלוף על פני רהיט ישן ומוזנח ברחוב או לראות רהיט נושן אצל ההורים כשאין לו שום שימוש והוא סתם נמצא במחסן, או פשוט לרצות לשמר רהיט היקר ללבכם?

כולנו יודעים ששדרוג הבית כרוך בהוצאה כספית גבוהה ומחפשים דרכים לצמצם עלויות, עם קצת יצירתיות, ליטוש ושיפוץ רהיטים והפיכתם לחדשים ושמישים הינם אופציה נפלאה, גם לאלו שלא רוצים להתפשר. בלקיחת רהיט ישן, שמצאתם ברחוב, נמצא אצלכם תקופה ארוכה, הוצע למסירה או למכירה באתרי יד שנייה,  חידוש ושיפוץ שלו יהפוך אותו לפריט ריהוט חדש וייחודי שיוסיף אופי ושיק לבית שלכם.  אנו פה כדי לספר לכם איך תעשו זאת בעצמכם.

לפני שאתם מתחילים, חשוב להחליט מראש איך אתם רוצים שתיראה התוצאה הסופית- ניתן לצבוע עץ במראה אטום או במראה שקוף. מראה שקוף מאפשר לראות את הטקסטורה של העץ מבעד לצבע, בעוד שמראה אטום מעלים אותה.

הכינו לכם את הציוד הדרוש- מגש צבע, רולר ספוג, מברשת, נייר שיוף וניילון או עיתון להניח עליו את הרהיט על מנת שלא תלכלכו את הרצפה.

התחילו בלהסיר את כל שכבות האבק והלכלוך מהרהיט בעזרת מטלית לחה ושייפו כל צבע מתקלף באמצעות נייר שיוף עדין. אם אתם מעדיפים צבע אטום, מומלץ לשייף בנייר שיוף גס יותר, כדי ליצור חספוס עדין שיסייע להיקשרות חזקה של שכבות הצבע.

חזקו את כל החיבורים הרופפים, במידה ויש והדקו את הברגים כמה שיותר על מנת לקבל פריט חזק ויציב.

הניחו את הרהיט בסביבה מוארת ככל האפשר, כדי שתוכלו להבחין בקלות בפגמים בעץ ובאחידות של שכבות הצבע. המקום האידאלי לצביעה הוא בחוץ, באור השמש, אבל אם אין לכם אפשרות כזו, השתדלו לצבוע בחדר מואר היטב. העמידו את הרהיט על יריעת ניילון או קנבס, שתספוג את הלכלוך וטפטופי הצבע, והחליפו לבגדי עבודה.

קיראו היטב את הוראות השימוש המופיעות על גבי מיכל הצבע. לכל צבע יש הנחיות יישום המתאימות לו. התחילו לצבוע עם המברשת את הפינות והחיבורים ולאחר מכן צבעו עם הרולר את שאר חלקי הרהיט. המתינו לייבוש מלא. חשוב לצבוע את הרהיט ב-2 שכבות דקות לפחות.

אם אתם מעוניינים במראה וינטג' שייפו מעט את הרהיט, הסירו את אבק השיוף וצבעו שכבה של לקה על מנת לשמור על הצבע.

אנו עשינו זאת עם כיסא בר, כבר שנים שאין בו שום שימוש וחשבנו שעם קצת חידוש ושיפוץ הוא יראה נהדר בבית ליד המיטה או בסלון להנחת עציץ עליו, ובאמת ללא הרבה עבודה הכיסא נראה ייחודי, בסגנון וינטג' שמוסיף המון סטייל לבית.

 חידוש כיסא בר | סימפל סטודיו