top of page

הצמחים שאתם חייבים בבית

צמחים מביאים עמם אנרגיה חדשה, חמצן, ירוק ודינמיות. בשל היותם לא סתם "חומר טבעי" אלא הטבע עצמו, הוא מחממים כל חלל. אין להם זוויות ישרות או משטחים חלקים, הם בעלי קימורים עשירים והם מוסיפים רוך ותנועה ולמעשה משלימים את החסר בין החפצים הדוממים בבית.

ישנם סוגים שונים של צמחים הזקוקים להתייחסות וטיפול שונים. ולכן צריך לבחור בצמחים המתאימים ביותר כי אם נכניס אל הבית צמחים שלא יכולים להחזיק מעמד בתוך הבית, או שיסבלו בסביבה כזו, בעצם לא עשינו דבר.

 

בנוסף, ישנם סגנונות עיצוב שהכנסת צמחייה וטבע פנימה אל הבית היא אחד מהעקרונות הבולטים שלהם, כמו הסגנון הג'פנדי והסגנון הנורדי- סקנדינבי, אך לכל סגנון ולכל חלל, צמחים יוסיפו, יעשו טוב ויחממו.

 

אז אילו צמחים נחשבים מתאימים ביותר להיות בבית? יש מגוון רחב אך נספר לכם על האהובים עלינו ביותר, כאלו שניחנים בעמידות רבה, חוזק ואיתנות, ובעלי מראה טרופי מחוספס ולא פחות חשוב, קלים יותר לגידול. כל הצמחים המצוינים לא זקוקים להרבה מים ולא צריכים הרבה אור, אבל כן מכניסים איתם לבית הרבה אהבה וירוק בעיניים.

פיקוס כינורי- כינורי שגובהו נישא לכמה מטרים, עליו גדולים בעלי גידים בולטים ומראהו נקי וחד משמעי בגוון ירוק כהה ניתן לשלוט בצמיחתו די בקלות, על ידי גיזום של עלים מיותרים והגבלת גודל השורשים. בחוץ הוא גדל פרא ומגיע עד לגובה עשרה מטרים.

פיקוס כינורי

פיקוס כינורי | סימפל סטודיו

מונסטרה נאה

צמח מטפס רב שנתי, ירוק עד, בעל עלים גדולים מאוד דמויי לב, מנוקבים ושסועים ככל שהצמח מתבגר. צמח מרהיב ביופיו, שבהחלט תפס את מקומו בהרבה בתים ולא סתם. הוא בולט, פוטוגני וקל לגידול. בהגדרתו הוא זריקת רעננות שכל חלל צריך. אם יש לכם מקום ואור אל תוותרו עליו!

צריך למקמו בקרבה של פתחים עם אור אך רצוי ללא שמש ישירה. זקוק למים בהתאם לחשיפה שלו לשמש, וככל שיהיה חשוף יותר לשמש תאלצו להשקות אותו יותר.

טיפ: להשפריץ עליו מידי פעם מים כדי שיראה במיטבו.

את צמחים אלו שמים בעציצים גדולים, כאלו שיתנו להם את הכבוד המגיע להם. ניתן לשלב עציצי בטון או כאלו בגוונים ניטרלים אך עם טקסטורה מעניינת.

רצוי לשלב עם צמחים בקנה מידה קטן יותר עם צפיפות וגבהים על מנת ליצור פלטה ירוקה ומעניינת בבית.

מונסטרה נאה

 Cleo + Louis - Pot Boutique | מונסטרה נאה

סנסיווריה

צמח נפלא וחזק במיוחד. יכול לשרוד עם מעט אור אבל אין שום בעיה עם שמש ישירה.

היא זקוקה להשקיה רק כאשר האדמה יבשה, דבר שבהחלט יכול לקחת זמן.

בונוס: הוא קולט חמצן פחמן דו חמצני ומשחרר חמצן במהלך הלילה (בניגוד לרוב הצמחים,

אשר עושים זאת במהלך היום). אתם מוזמנים להכניס אחד לחדר השינה כדי לקבל משב של אוויר נקי. צמח זה הוא בחירה מצויינת למי שידוע ביכולות הפחותות בגידול צמחים ורוצה לתת לעצמו עוד צ'אנס.

סנסיווריה

 crocus.co.uk | סנסיווריה

סוקולנטים

סוקולנטים- הם ניחנים בצורות מעניינות, צבעים מגוונים ובמרקמים מיוחדים. הם אינם דורשים טיפול מיוחד ויסתפקו בהשקיה מועטה של פעם בשבוע. הם צריכים אור ולכן מומלץ למקם אותן על אדן החלון, על השולחן במרפסת או כל חלל מואר אחר שברשותכם.

סוקולנטים| סימפל סטודיו

דקל קנציה- משפחת הדקלים מונה סוגים רבים של מינים. רובם גדלים באזורי אקלים טרופי, ולכן חלק ממיני הדקלים אינם מתאימים לגידול בישראל. הדקל קנציה עמיד גם לקור וגם לחום, ולכן הוא מתאי מאוד למזג האוויר הישראלי. ענפיו המתוחים והעלים העדינים והארוכים, מעניקים לו מראה אקזוטי ומרשים במיוחד, הוא לא אוהב השקיית יתר, ולכן הוא מתאים לגידול בבית ללא התעסקות יתרה.

דקל קנציה.jpg

 shutterstock | דקל קנציה

הפוטוס- צמח רב שנתי שמתאים לגידול היכן שתרצו, אזורים חשוכים ומוארים כאחד. הפוטוס צמח עמיד במיוחד, בעל עלים ירוקים ומגוונים, נשפך ומרשים במיוחד. לא זקוק להרבה תשומת לב על מנת לשגשג . בונוס: צמח רב עוצמה בהתמודדות עם פורמלדהיד, במילים פשוטות- מטהר את האוויר.

פוטוס

 Lightandladder.com | צמח הפוטוס

זמיה קוקוס- צמח קלאסי למי שלא ניחן בגידול צמחים, שורד בכל תנאי, אינו זקוק להרבה מים ויכול להסתדר גם מספר שבועות ללא השקיה. צמח בשרני עם עלים ירוקים, רחבים ויפים. כדאי להניח באזור מואר.

Image by Uljana Maljutina

wix | זמיה

bottom of page