הביאנלה לאומנויות ועיצוב 2020

השנה נפתחה לראשונה במוזיאון ארץ ישראל תל אביב תערוכת הביאנלה לאומנויות ועיצוב בה מוצגות כ 250 עבודות תחת הכותרת "גוף ראשון. טבע שני".

בתערוכה מוצגים פריטי עיצוב, עבודות אמנות, אובייקטים פיסוליים, עבודות וידאו וסאונד, מיצבים מותאמי חלל ומיצבי חוץ, מיצגים ופרויקטים שיתופיים.

לפני הכל, שמחנו מאוד לשמוע שיש תערוכה שמציגה כל כך הרבה עבודות אומנות מסוגים שונים וכולן של אומנים ישראלים. אז ממש לפני הגל השני של הקורונה הספקנו ללכת לראות ולהתרשם.

הביאנלה מחולקת לביתנים בתחומי האומנויות והעיצוב השונים, כאשר כל ביתן שם דגש על תחום אומנות אחר- קרמיקה, זכוכית, צורפות, טקסטיל ונייר. בכניסה למוזיאון מקבלים מפה על מנת שיהיה קל להתמצא במרחב ובין הביתנים אז מומלץ מאוד להשתמש בה. במיוחד לאלו המגיעים עם ילדים ישנה מפה צהובה של מסלול לילדים, כך תוכלו לשוטט בין היצירות המגוונות והמרתקות ולא ללכת לאיבוד :)

כבר שנכנסים רואים מיצבי חוץ מרשימים בגודלם ובמראם, כאשר לכל אחד סיפור אחר ושימוש בחומר ועבודה שונה.

מיצג חוץ המשלב בין הפסלים לבין המגדלים של העיר הגדולה ברקע  מיצג חוץ מרשים בכניסה למוזיאון| סימפל סטודיו

כל ביתן עוסק בנושא אחר ומכיל בתוכו עשרות עבודות, חלקן גדולות ותופסות כמעט קיר, ואפילו חדר שלם. חלקן קטנות ומוצגות בתוך קופסא, אך באמת שכל עבודה מרשימה וייחודית. כל ביתן בעצמו עוצב שונה, חלקם חללים קלאסיים לבנים עם תצוגה בהירה ומוצפת אור. ביתנים אחרים עם קירות שחורים, יחסית חשוכים, מעבירים חוויית צפייה שונה לגמרי. כמובן בהתאם לעבודות המוצגות בו. תוך כדי צפייה אנו מבחינות כי ליד חלק מהעבודות עמדו אומנים והסבירו על התהליך, ההשראה והתוצר הסופי. זה דבר מרשים בפני עצמו, הרי בדרך כלל כשהולכים לתערוכה רואים את התוצר ולא את האומן שעומד מאחוריו, דבר ההופך את החוויה למעמיקה ואישית יותר.

הביאנלה לאומנויות ועיצוב 2020
הביאנלה לאומנויות ועיצוב 2020
הביאנלה לאומנויות ועיצוב, עבודות זכוכית
הביאנלה לאומנויות ועיצוב 2020

עבודות מזכוכית | סימפל סטודיו

העבודה של הפך הכחול שמגיבה ל"פך הכחול של אניון"-  יצירת זכוכית עתיקה מהמאה הראשונה לספירה, מאוסף המוזיאון– שמשוכפלת במדפסת תלת־ ממד וחושפת את מה שאבד בכל שכפול.

ישנו מגוון רחב של עבודות המוצגות כסרטון וידאו המדברות על המציאות, חומר, טכנולוגיה ועוד, אך צריך להיות במקום כדי להרגיש את העוצמה והמסר שניסו להעביר.

מגוון מיצגים בתערוכת ביאנלה לאומנויות ועיצוב 2020 | סימפל סטודיו

התערוכה עובדת בכמה רמות, כך שהיא מיועדת לכולם ומדברת לקהל רחב. התערוכה גם מאוד גדולה ולכן כדאי להגיע אליה יותר מפעם אחת כדי לראות ולחוות הכל כמו שצריך או להגיע לזמן ממושך. אנחנו לא הספקנו לראות הכל והיינו שמחות להגיע שוב.

כמובן שהעבודות המוצגות פה זה חלק קטן ויש עוד המון מה לראות, לשמוע ולצפות. מה שבטוח, יש בארץ יצירה אמנותית ברמה הכי טובה. ישנן עבודות מורכבות, מעניינות ובהחלט עוצרות נשימה.

בימים אלו שהמוזיאון סגור אפשר לצפות באתר המוזיאון ובעמוד הפייסבוק בהבזקים של התערוכה ולהתרשם ממה שמחכה לכם עם פתיחת שערי המוזיאון, תהנו!