אבזור מטבח בדירה שכורה

כמו שכולנו יודעים, מטבח בדירה שכורה עלול להרגיש אנמי וחסר ייחוד. מטבח הוא לב הבית, מקום בו אנו ממלאים מצברים ומאגרי אנרגיה.
אז איך ניתן להפוך מטבח שכור למטבח עם נופך אישי ומיוחד?

ראשית, נסו לראות מה חסר בו. האם יש צורך להוסיף אחסון? האם יש מספיק משטחי עבודה? אולי פשוט חסר בו נגיעה שלכם?

אם כן, אחת הדרכים הפשוטות והזולות בנושא אחסון היא להוסיף מידוף. ישנם מגוון סוגים של מדפים, החל מסוג החומר ועד סגנון עיצובי. מדף מעץ ישיג אווירה חמימה, כפרית וגולמית בעוד שמדף מפח ישיג אווירה מודרנית נקייה ואוורירית. על המדף ניתן להניח כוסות וצלחות מאותו סט/ חומר. לדוגמה כוסות זכוכית יחדיו וכוסות מאג יחדיו וכך תפנו לכם מקום לאחסון בארונות לדברים אחרים ופחות אסתטיים לעין.

פתרון מידוף ואבזור נפלא של איקאה | סימפל סטודיו

סלסילות קש/ מתכת תמיד אופנתיות ויכולות לשמש לאחסון, תצוגה או אפילו מילוי של חללים חסרים (מקום ייעודי למדיח/ תנור). דרך נוספת היא להוסיף תמונות שלכם/ אומנות לקיר שאתם אוהבים. המלצה שלנו- נסו לחשוב על פרופורציות נכונות, אם יש קיר גדול ניתן לשים תמונה עם נוכחות, ואף צבעים יותר נועזים. אם יש פינה קטנה נסו לא להעמיס ושימו תמונה או שתיים בגוונים ניטרלים אחת מעל השניה באופן א-סימטרי שיצור עניין. 

דרך נוספת היא מוט תלייה לאביזרי מטבח, הוא קיים במספר סגנונות, למטבחים שונים, כפרי או מודרני. בנוסף לכך שהוא נראה פריט דקורטיבי במטבח בעל קווים נקיים הוא שימושי מאוד, ניתן לתלות עליו כוסות שהשימוש בהן הוא בתדירות גבוהה, או אפילו מגבת מטבח וכלי בישול מעץ שיוסיפו חמימות וצבע למטבח.

איקאה מציעה מוט לתליית אביזרי מטבח כדקורציה | סימפל סטודיו

במידה ויש חלון- וילון רומאי הוא הפתרון האולטימטיבי. 

וילון רומאי הוא וילון בד מלבני וישר לרוב תלוי מהתקרה בעל קו נקי ועדכני המעניק אווירה נקיה וקלאסית. הוא נגלל כלפי מעלה על ידי מנגנון הכולל חוט-שרשרת או על ידי מנגנון חשמלי. אופן הגלילה מאפשר רמות שונות של הצללה. כאשר גוללים את הוילון כלפי מעלה מתקבל מראה נקי ואסתטי של קפלים ישרים, בניגוד לוילון סטנדרטי שנאסף הצידה ולעיתים מתקבל מראה רשלני ולא מסודר. ניתן למצוא בשוק הוילונות מגוון רחב של וילונות רומאים בגדלים סטנדרטים ובמחירים שווים לכל כיס. המראה שמתקבל הוא מדויק ומותאם בדיוק לחלל.